Kommenteeri

Vanniõli - lõõgastus kõigile meeltele

Muusika, kuum vannivesi ja küünlad või kaminas praksuv tuli, mida hiljem nautida – ideaalne kolmik põhjamaa sügistalvisesse õhtusse. Et vanniskäik eriti mõnus oleks, võid proovida selleks valmistada endale ka meelepärase vanniõli.
Hästi sobib baasiks kasutada seesamiõli. See on helekollaka värviga ja õrna pähklilõhnaga. Seesamiõli soovitatakse kõikidele nahatüüpidele. Indias kasutatakse seda laialdaselt ka ajurveeda meditsiinis. Seesamiõli on suurepärane lõõgastaja, mis teeb lisaks veel naha pehmeks ja ilusaks ning mõjub hästi ka juustele.

Mida läheb vanniõli valmistamiseks vaja?
- 100-150 ml külmpressitud seesamiõli
- väiksem peotäis lavendlit, põldosja ja pärnaõisi (võid valida endale ka muud meelepärased ürdid)

Valmistamisprotsess:
Vanniõli valmistamine on lihtne. Kuumuta veevannil õli koos üritidega ca 60°-ni (C). Seejärel lase õlil jahtuda, taimed jäta õli sisse. Hoia neid seal veel üle öö. Hommikul kurna taimed õlist välja. Nüüd ongi õli kasutamiseks valmis. Enne vanni minekut soojenda kergelt õli uuesti, kanna kehale ja mine vanni. Pärast vanniskäiku kuivata keha. Õli jätab naha mõnusalt pehmeks. (NB! Kui soovid, võid vanniõli suuremas koguses ette keeta ja külmikus säilitada.)

Soovitus: 
Kui õli pole parajasti käepärast, aga ravimtaimi on kodus küll, siis võid ka lihtsalt neid ürdivanni valmistamiseks kasutada. Selleks vala kannu puistatud kümnele grammile ravimtaimedele pool liitrit keevat vett ja laske kaetuna tõmmata ca kümme minutit. Seejärel vala tee läbi sõela vannivette.

Teise võimalusena võib ürdid puistada näiteks linasest riidest väiksesse kotti, siduda see pealt kinni ja riputada otse vannivette, kinnitades koti näiteks kraani külge. Kuuma vannivette satuvad nii taimede toimeained. Kui kaua soovid vanni nautida, on enda otsustada. Et taimede toimeained jõuaksid mõjuda, võiks vette lõõgastuma jääda siiski vähemalt kümneks minutiks. Kes soovib, siis kauemaks.

Autor: Signe Sillasoo
Fotod: Pixabay

Lisa kommentaar

Email again: